wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek na drodze S8. Bus rozbił się o bariery, później uderzyła w niego ciężarówka. Nie żyje 56-letnia kobieta

240-125770
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło na drodze ekspresowej S8 w gminie Wolbórz. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka busa.

W środę, 3 lutego około godziny 22.10 dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 341 kilometrze drogi ekspresowej S8 w kierunku Katowic. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący Volkswagenem T4, jadąc drogą S8 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn zjechał na prawo i uderzył w bariery energochłonne rozdzielające jezdnię. Następnie w tył Volkswagena uderzyła ciężarowa Scania, która jechała w tym samym kierunku.

Busem, oprócz kierowcy podróżowały jeszcze trzy osoby. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 56-letnia pasażerka Volkswagena. Pozostali pasażerowie i kierowca nie odnieśli obrażeń. Kierowcy pojazdów uczestniczących w zdarzeniu byli trzeźwi.

Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego, technik kryminalistyki, prokurator. Wykonano oględziny, zabezpieczono ślady, przesłuchano świadków. Na czas działań policji i innych służb ruch w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego odbywał się jednym pasem. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Zobacz zdjęcia autorstwa druhów z OSP Wolbórz: