wersja testowa serwisu

Pożar w hali produkcyjnej w Górze Św. Małgorzaty, ewakuacja kilkudziesięciu pracowników. Strażacy wydali komunikat

Pożar w hali produkcyjnej w Górze Św. Małgorzaty, ewakuacja kilkudziesięciu pracowników. Strażacy wydali komunikat
fot. KP PSP w Łęczycy

W czwartek, 11 marca o godz. 10:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w hali produkcyjnej w Górze Św. Małgorzaty.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się stacja wentylacyjna, kanał wentylacyjny oraz izolacja ściany w hali produkcyjnej. Pracownicy (44 osoby) ewakuowali się przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się elementy wentylacji oraz ścianę budynku, wykonaniu otworów w ścianie i usuwaniu jej blaszanych elementów w celu dotarcia do źródła pożaru, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych oraz oddymianiu hali. W celu szybszego zlokalizowania źródła pożaru użyto kamery termowizyjnej.

Na miejsce zdarzenia przybył również komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy mł. bryg. Wojciech Pernal, który przejął dowodzenie i podtrzymał zamiar taktyczny.

W akcji gaśniczej trwającej 2 godz. 18 min. udział brały 4 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy oraz 2 zastępy z ochotniczej straży pożarnej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (OSP Góra Św. Małgorzaty oraz OSP Piątek), łącznie 19 strażaków.

źródło: KP PSP w Łęczycy

Zobacz zdjęcia: