wersja testowa serwisu

Pobił i okradł znajomego. 28-lecydywista zatrzymany przez policję, grozi mu 12 lat więzienia

Zrzut-ekranu-2021-02-19-o-14.42.47
fot. KPP w Radomsku

Radomszczańscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który pobił swojego znajomego i okradł go. Sprawca groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i zdrowia używając do tego noża. Za rozbój w warunkach recydywy grozi podwyższony wymiar kary.

16 lutego 2021 roku radomszczańscy policjanci otrzymali informację, że kilka dni wcześniej w mieszkaniu przy ulicy Miłej w Radomsku doszło do rozboju na 66-latku. Z zawiadomienia wynikało, że pokrzywdzony spotkał sprawcę w mieszkaniu ich wspólnego znajomego. Podczas wymiany zdań 28-latek zaatakował 66-latka. Uderzył go kilka razy w głowę, po czym zabrał mu telefon i czapkę. Ponadto wymachiwał przed nim nożem kuchennym krzycząc, że wytrybuje mu kości.

Wskazany sprawca rozboju został zatrzymany przez policjantów. Podczas rozmowy ze śledczymi przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że za dużo wypił. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jednak sąd w stosunku do 28-latka może zwiększyć karę, gdyż odpowiada on w warunkach recydywy. 19 lutego 2021 roku radomszczański sąd na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

źródło: KPP w Radomsku