wersja testowa serwisu

"Piątka" u "Bartka". Za nami oficjalne otwarcie placówki

dsc0523-1601037935

"Piątka" taką nazwę nosi nowy oddział Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Bartek". W piątek odbyło się oficjalne otwarcie placówki. 

- Dzisiaj oficjalnie otwieramy kolejną świetlicę środowiskową w naszym mieście – mówił prezydent Krzysztof Chojniak. - Lokalizacja świetnie wpisuje się w działalność społecznika Zygmunta Tenenbauma, który w tej kamienicy mieszkał przez lata. Życzę Wam, aby było to dla was miejsce szczególne, bezpieczne i pozwalające rozwijać umiejętności i talenty – zwrócił się do dzieci prezydent.

Nowa świetlica „Piątka" zlokalizowana jest przy alei 3 Maja 23 i przeznaczona dla 30 dzieci w wieku 5 – 16 lat.

– Jest to piąty oddział naszej świetlicy, stąd jego nazwa – podkreślała Bożenna Walczak, dyrektor Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Bartek". – Dla dzieci przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć, a także wyjścia na basen, do kina, lodowisko czy też wycieczki i spotkania integracyjne.

Uruchomienie świetlicy możliwe było dzięki programowi „Razem możemy jeszcze więcej", na który miasto pozyskało blisko 7 mln złotych z funduszy unijnych. Oddział będzie pracował przez cały rok, od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 19.00, a podczas ferii zimowych, wakacji oraz przerw w nauce szkolnej w godz. 9.00-16.00. W świetlicy prowadzone będą zajęcia: edukacyjne i wychowawcze, profilaktyczne, psychologiczne, logopedyczne, socjoterapeutyczne, artystyczno-kulturalne.

- Świetlica „Piątka" będzie służyła dzieciakom z najbliższej okolicy – dodał prezydent. - Oczywiście badamy zapotrzebowanie i staramy się takie placówki uruchamiać w różnych częściach miasta. Jeżeli będzie taka potrzeba, to będziemy starali się o dofinansowanie, aby otwierać kolejne takie miejsca.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski