Znany raper, policja i filmowcy połączyli siły! Tak powstała "Studniówka", profilaktyczny film o bezpieczeństwie nad wodą

251-17191_20230609-084340_1
KPP Pabianice

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach wystąpili w filmie profilaktycznym dotyczącym bezpieczeństwa nad wodą. Premiera "Studniówki" zgromadziła w kinie niemal 280 młodych widzów. Nie zabrakło również funkcjonariuszy, którzy podczas wydarzenia omówili problem utonięć w Polsce, a także promowali zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach wsparła bardzo ważne przedsięwzięcie dotyczące bezpieczeństwa nad wodą. W ramach projektu pabianickiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Woda i lokalne środowisko ponad wszystko" powstał krótki film odnoszący się do wspomnianej tematyki. Jego realizacją zajął się Krzysztof ESTE Łyszkowski z Fundacji Rap Lokal.

- W poszczególnych ujęciach krótkometrażowego filmu występują policjanci, którzy w okresie letnim kładą szczególny nacisk na propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych. Dlatego oprócz autorskich akcji takich jak "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" funkcjonariusze chętnie wspierają każdą inicjatywę, której celem jest zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym - informuje sierż.sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

Premiera filmu miała miejsce 7 czerwca w pabianickim kinie Tomi. Przed oficjalnym pokazem sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek omówiła problem utonięć w Polsce. Policjantka podkreślała, że zawsze warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą. Z kolei druh Mateusz Biskupski wyjaśnił w jaki sposób należy reagować, gdy dojdzie do zagrożenia. Na wydarzeniu obecny był także podinspektor Sławomir Kłos Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach. Niebawem efekty pracy na planie będzie można obejrzeć w Internecie.

- W wykonaniu pomogli pabianiccy stróże prawa, którzy pojawili się w poszczególnych scenach produkcji. Oprócz Policji, do współpracy zaproszono również Ochotniczą Straż Pożarną w Pabianicach, „Wodniaków" ze Związku Harcerstwa Polskiego Pabianice, Młodzieńczą Grupę Teatralną „Czarty teatru", Grupę taneczną "Ganesz" oraz Wiktorię Pawelską – wokalistkę wyróżnioną w XIX edycji konkursu piosenki "Idolek". Inicjatywa została współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - podsumowuje sierż.sztab. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy policji.