wersja testowa serwisu

Zmiany przystankowe na ulicy Zamkowej

autobus

Z powodu rozpoczęcia budowy kanału deszczowego w ul. Zamkowej, od 28 kwietnia nastąpi zmiana organizacji ruchu. Ruch między ul. św. Jana a ul. Łaską będzie odbywał się w obydwu kierunkach, ale tylko po południowej stronie jezdni. Zawieszony zostanie przystanek Zamkowa/Kościuszki, zmieni się lokalizacja przystanku Zamkowa/Traugutta.

Autobusy będą kursować bez zmian przez ulicę Zamkową. Zmiany dotyczą natomiast lokalizacji przystanków.

Przystanek Zamkowa/Kościuszki od 28 kwietnia zostanie zawieszony. Autobusy będą zatrzymywały się w zamian na przystankach:
» Zamkowa/Kilińskiego: linia D, busy do Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego i Konina oraz przewozy pracownicze w kierunku Rzgowa i Łodzi,
» Kilińskiego/SDH: autobusy PKS i busy do Bełchatowa oraz przewozy pracownicze do Pawlikowic.


Przystanek Zamkowa/Traugutta dla linii Z41, zlokalizowany obecnie za postojem taksówek przy CH Echo, zostanie przeniesiony na wysepkę tramwajową.

Pozostałe przystanki zostaną w niezmienionych lokalizacjach, z tym, że na przystankach Zamkowa/Lutomierska i Zamkowa/Staszewskiego postój autobusów będzie odbywał się na torowisku tramwajowym.

Postój taksówek zostanie przeniesiony z ul. Zamkowej (spod CH Echo) na ul. Traugutta, na wysokości Bricomarche (na chodniku, po stronie wschodniej).

Źródło: Komunikacja Pabianice