wersja testowa serwisu

Zmiany przystankowe na pętli Waltera-Jankego

bus-690508_960_720

Rozpoczął się kolejny etap robót na pętli Waltera-Jankego. Nieczynne są przystanki zlokalizowane na pętli. W zamian funkcjonują trzy stanowiska tymczasowe – na ul. 20 Stycznia 88 (dla wsiadających, oprócz linii 1), Waltera-Jankego przed pętlą (dla linii 1 oraz dla wysiadających – linie 2, 5, 7, 260, 261, 262) oraz na ul. 20 Stycznia przy bl. 298 (dla wysiadających – linie 4, 6, 263, D).

W związku z inwestycją na pętli autobusowej przy ul. Waltera-Jankego wykonawca wprowadza od 22 lipca zmianę tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy nawierzchni jezdni na wjeździe i wyjeździe z pętli. Polega ona na całkowitym wyłączeniu z ruchu funkcjonującego obecnie wjazdu/wyjazdu z pętli od strony ulicy Waltera-Jankego, wraz z już nieczynnym wyjazdem.

Autobusy będą dojeżdżały na pętlę poprzez tymczasowy wjazd / wyjazd wybudowany od strony ul. 20 Stycznia za rondem PCK w kierunku Lasku Miejskiego.

Dla pasażerów przygotowano trzy tymczasowe przystanki autobusowe:

» dla pasażerów wsiadających do autobusów rozpoczynających kursy z pętli Waltera-Jankego, tj. linii 2, 4, 5, 6, 7, 260, 261, 262, 263, D przystanek został zlokalizowany na ulicy 20 Stycznia przy posesji nr 88 (przed Myśliwską);

» dla pasażerów wysiadających z autobusów linii 4, 6, 263 i D przystanek zlokalizowany został na ulicy 20 Stycznia w okolicy wieżowca PSM nr 298, przed ulicą Waltera-Jankego (jest to przystanek końcowy);

» dla pasażerów linii 1 oraz dla pasażerów wysiadających z autobusów linii nr 2, 5, 7, 260, 261, 262 przystanek zlokalizowany został przy ul. Waltera-Jankego (strona południowa jezdni) około 30 metrów przed dotychczasowym wjazdem na pętlę. W przypadku linii 1 przystanek obowiązuje zarówno dla pasażerów wsiadających, jak i wysiadających, dla pozostałych linii jest to przystanek końcowy.

Jednoczesna przebudowa wjazdu i wyjazdu z pętli Waltera-Jankego (na nową, trwalszą nawierzchnię betonową) pozwoli na przyspieszenie realizacji inwestycji.

Budowa małego dworca autobusowego na pętli „Waltera" Jankego wraz z przebudową wjazdu i wyjazdu z pętli autobusowej jest prowadzona w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 i środków z budżetu państwa.

Źródło: Komunikacja Pabianice