wersja testowa serwisu

Złodzieje katalizatorów zatrzymani w Rawie Mazowieckiej. Działali na terenie całego województwa

255-124703
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Rawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wycinali katalizatory z zaparkowanych samochodów. Następnie sprzedawali łup w punktach recyklingu katalizatorów. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku i odpowiedzą za kradzież. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

W sobotę, 9 stycznia rawscy policjanci otrzymali informację, że na osiedlu Zamkowa Wola ktoś zagląda pod zaparkowane samochody. O godzinie 1:30 w nocy policjanci pojechali we wskazany rejon.

- Na parkingu przy ulicy Jana Sobieskiego funkcjonariusze patrolówki zauważyli dwóch mężczyzn. Jeden z nich leżał pod samochodem, a drugi obserwował w tym czasie otoczenie. Policjanci zareagowali błyskawicznie i zatrzymali obu zaskoczonych mężczyzn. 25-letni mieszkańcy powiatu skierniewickiego mieli na sobie latarki czołowe - czytamy w komunikacie KPP w Rawie Mazowieckiej.

W samochodzie, którym przyjechali do Rawy, policjanci znaleźli różne narzędzia służące do wycinania i kradzieży katalizatorów z pojazdów. Wobec jednoznacznych dowodów zatrzymani przyznali, że planowali wyciąć katalizator z zaparkowanego Mercedesa.

Policjanci wstępnie ustalili, że mężczyźni ukradli katalizatory także z innych samochodów na terenie województwa łódzkiego. Skradzione katalizatory sprzedawali w stacjach recyklingu. Zatrzymani odpowiedzą za kradzież, co jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Rawie Mazowieckiej