Zakończyła się budowa przedszkola we Wrzącej. Zaglądamy do wnętrza obiektu wartego 15 mln zł! [Foto]

wrzaca
UG Lutomiersk

Doskonała informacja dla rodziców maluchów z gminy Lutomiersk. Urzędnicy poinformowali, że właśnie zakończono budowę przedszkola z oddziałem żłobkowym we Wrzącej. Dzięki tej największej inwestycji w historii gminy opiekę znajdzie dwieście maluchów! 

Przestronne jasne sale, nowocześnie w pełni wyposażona kuchnia, piękne sanitariaty i bezpieczne otoczenie - tak najkrócej można opisać najnowszą lutomierską inwestycję. W czwartek, 4 kwietnia pracownicy Urzędu Gminy Lutomiersk oficjalnie poinformowali, że po miesiącach przygotowań i ciężkiej pracy zakończono budowę przedszkola z oddziałem żłobkowym we Wrzącej.  

- Oddane do użytku przedszkole to nowoczesna placówka, która spełnia najwyższe standardy, wymagania bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Obiekt przewidziany jest dla 200 dzieci – 150 dzieci w wieku przedszkolnym oraz 50 dzieci w wieku żłobkowym. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na wyposażenie przedszkola z oddziałem żłobkowym w meble, pomoce dydaktyczne, zabawki itp. - informują pracownicy UG Lutomiersk.

Jak dodają, w pierwszym półroczu tego roku powstaną dwa place zabaw dla młodszych i starszych dzieci o łącznej wartości 470.000,00 złotych. A od najbliższego roku szkolnego, 1 września obiekt wypełni się gwarem maluchów.

- To największa inwestycja w historii samorządu, inwestycja wyjątkowa, bo długo wyczekiwana. Całość inwestycji kosztowała 14.855.940,00 zł (brutto). Wykonawcą budowy był Zakład Usług Remontowych i Budowlanych "ZURIP" S.A. - dodają pracownicy lutomierskiego urzędu.

fot.: UG Lutomiersk