wersja testowa serwisu

Zaginął 4-latek z gminy Pabianice. W poszukiwania zaangażowano policję i wojsko

policja-auto-swiata

Pabianiccy policjanci szukali 4-letniego chłopca, który oddalił się z miejsca zamieszkania w gminie Pabianice. Dziecko zostało odnalezione po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia. Całe i zdrowe jest pod opieką swoich rodziców.

W poniedziałek, 1 czerwca tuż po godzinie 20:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 4-letniego chłopca z gminy Pabianice. Dziecko bawiło się przed domem i nagle zginęło z pola widzenia rodziców. Opiekunowie zaalarmowali policję, która natychmiast rozpoczęła poszukiwania.

- Nikt nie wiedział w jakim kierunku poszedł chłopiec. Dyżurny natychmiast przekazał patrolom informację o rysopisie dziecka. W działaniach brało udział kilkunastu policjantów oraz żołnierze WOT - relacjonują mundurowi.

Już po kilkudziesięciu minutach policjanci wraz z rodzicami zauważyli chłopca w wysokich trawach około 1,5 kilometra od miejsca zamieszkania. Maluch cały i zdrowy wrócił pod opiekę najbliższych.

Gdy dziecko się zagubi:
Nie trać czasu na szukanie dziecka na własną rękę. Natychmiast zawiadom Policję. Zaangażuj też w poszukiwania innych. Proś o pomoc kogo się da. Jeśli malec zgubi się w sklepie, na dworcu itd. zgłoś to ochronie, by jak najszybciej rozpoczęto monitorowanie wyjść i ogłoszono komunikat.