wersja testowa serwisu

Za nami I Memoriał Asi Kowalczewskiej. Zawody odbyły się w Pabianicach

IMG_4835
fot. MMKT Łęczyca
W dniach 21-24 sierpnia w Pabianicach odbył Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów U-12, w ramach letniego kalendarza rozgrywek Polskiego Związku Tenisowego. Impreza dla czołowych, młodych tenisistów była Memoriałem Asi Kowalczewskiej, łęczycanki – lekarza pediatry, wspaniałej osobowości światowej sztuki, malarstwa, rzeźby, a także czynnej pasjonatki tenisa oraz znawcy tej pięknej dziedziny sportu światowego.

Memoriał Asi Kowalczewskiej ma czcić pamięć niezwykłej osoby - Joanny Kowalczewskiej – lekarza pediatry i artysty malarza, która urodziła się w Łęczycy i przez całe życie związana była z tym miastem. Była grającą pasjonatką tenisa oraz wielkim znawcą tej dyscypliny sportu. Prace Joanny posiada wiele prestiżowych muzeów i galerii narodowych na kilku kontynentach. Portret Rogera Federera autorstwa Joanny zdobi siedzibę Fundacji Rogera Federera w Zurichu.

Fundatorem trofeów dla zwycięzców był mąż Asi Adam Kowalczewski oraz wybitny polski artysta pracujący w szkle - Adam Łożykowski, który zaprojektował i wykonał dzieła sztuki – statuetki dla zwycięzców. Patronat nad imprezą objęli m.in. PZT - Warszawa, magazyn „Tenis" oraz lokalne media.

- Miły odzew naszego przedsięwzięcia, czyli pełna lista zgłoszeń, tenisowy poziom rywalizacji, wspaniała sportowa ambicja młodych, 11-12 letnich graczy oraz super sportowa postawa fair-play podczas czterodniowej imprezy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dość powiedzieć, że listy rezerwowe do turnieju nie pozwoliły zagrać wielu dzieciom, gdyż formuła PZT na 32 najwyżej rozstawionych uczestników spowodowała, że do ostatniej chwili trwała rankingowa „walka" o udział w rozgrywkach. Wśród grających zawodników/czek mieliśmy Gości z całego kraju, a także z Czech, Słowacji, Niemiec, Francji i Anglii - relacjonuje Grzegorz Jasiński z MMKT Łęczyca.

Przez cztery dni zmagań w formule grupowo-pucharowej (singiel) oraz pucharowej (debel) zostało rozegranych 76 meczy, zużyto ponad 200 piłek tenisowych, a gry toczyły się od 10.00 do 22.00 na kortach otwartych, a także w czterokortowej hali tenisowej MOSiR Pabianice.

- W/w formuła rozgrywek pozwoliła każdemu uczestnikowi zagrać cztery pełne mecze tenisowe, co niewątpliwie daje wielką wartość sportową, naukę, zdobyte doświadczenie i powoduje spory rozwój, tych bardzo młodych adeptów tenisa - podkreśla Grzegorz Jasiński. - Mimo, że nie wszyscy mogli zwyciężać, to ogólne zadowolenie, podziękowania i słowa pochwały płynące z ust dzieci oraz rodziców są najlepszym dowodem, że nasze wydarzenie było udane. Płynące miłe akcenty oraz pozytywne relacje w mediach społecznościowych są tego najlepszym dowodem. Właśnie otrzymaliśmy pochwały od Prezesa PZT Mirosława Skrzypczyńskiego, że nasze tenisowe wydarzenie: Memoriał Asi Kowalczewskiej odbiło się szerokim, pozytywnym echem w całym środowisku, że było super sportowo i bardzo godnie wobec pamięci naszej Patronki Asi Kowalczewskiej.

Miasto Łęczyca i MMKT Łęczyca broniła tym razem jedyna nasza „etatowa reprezentantka" – Nadia Jasińska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4.

- Możemy się pochwalić, że naprawdę zagrała super dla Asi, siebie, SP4 i Łęczycy, docierając, po pięciu wygranych meczach z rzędu, do finału całej imprezy, gdzie uległa dopiero zwyciężczyni Ani Czechowicz, swojej koleżance z Łodzi, z którą dość często grają ważne pojedynki. Wspomnę tylko, że Nadia to nie tylko jedyna turniejowa łęczycanka i finalistka zarazem, była również jedyną, która znając „naszą Asię" mogła o niej opowiedzieć innym, jaka była, jak pięknie grała w tenisa i jaką była wspaniałą osobą - dodaje Grzegorz Jasiński. - Serdecznie dziękujemy wszystkim za trud, wysiłek i poświęcenie oraz przyjazd do Pabianic. Składamy jednocześnie wielkie gratulacje zawodniczkom i zawodnikom dobrego poziomu wyszkolenia tenisowego, sportowych ambicji oraz postawy fair-play podczas czterodniowych zmagań w Pabianicach. Ze swej strony możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby już za rok, nasze kolejne Memoriałowe wydarzenie poświęcone pamięci „Asi" odbyło się na jeszcze wyższym poziomie organizacyjnym, oby już w Łęczycy na pięknym ośmiokortowym obiekcie MMKT Łęczyca.

Zobacz zdjęcia: