wersja testowa serwisu

Wójt Gminy Ksawerów spotkał się z dyrektorami placówek oświatowych

COVID_spotkanie_z_dyrektorami_1
fot. Urząd Gminy Ksawerów

Wczoraj (17 sierpnia) Wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski zorganizował w Urzędzie Gminy spotkanie z dyrektorami publicznych placówek oświatowych. W spotkaniu poza dyrektorami i przedstawicielami urzędu wzięli udział także przedstawiciele Rady Gminy w osobach przewodniczącego Arkadiusza Jędrzejczyka oraz radnego Bogdana Dublewskiego.

Na spotkaniu omówione zostały sprawy organizacyjne związane ze zbliżającym się, nowym rokiem szkolnym, w tym kwestie związane z dostosowaniem pracy poszczególnych jednostek do nowych, epidemicznych realiów. Dyrektorzy szkół już niedługo za pośrednictwem dziennika elektronicznego poinformują rodziców o nowych zasadach funkcjonowania szkoły oraz godzinach rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 dla poszczególnych klas. Rodzice dowiedzą się m.in. o tym, że tylko jedno z nich będzie mogło w razie potrzeby wejść z dzieckiem do szkoły, obligatoryjnie w maseczce i po dezynfekcji rąk.

Z powodu COVID-19 nowy rok szkolny na pewno będzie inny, trudniejszy niż zazwyczaj i tylko dyscyplina i odpowiedzialność całej społeczności szkolnej może wszystkim go ułatwić.

źródło: UG Ksawerów