wersja testowa serwisu

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 22-latka. Mężczyzna był w posiadaniu narkotyków, między innymi marihuany i amfetaminy

264-137954
fot. KPP Wieluń

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 22-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna podczas zatrzymania był agresywny. Odpowie również za wywieranie przemocą wpływu na czynności policjantów oraz uszkodzenie mienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Z kolei jego 19-letni kolega odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

22 października 2021 roku policjanci z pionu kryminalnego wieluńskiej komendy powiatowej w trakcie służby na terenie miasta zwrócili uwagę na kierowcę seata cordoby. Policjantów zaniepokoił styl jazdy kierującego. Podejrzewając, że mógł on być nietrzeźwy, postanowili go skontrolować. Samochodem podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Badanie alkomatem 19-letniego kierowcy wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się że nie posiadał on uprawnień do kierowania samochodem. Podczas kontroli policjanci musieli również wyjaśnić kwestie związane z własnością pojazdu. Funkcjonariusze wspólnie z 22-letnim pasażerem samochodu poszli do jego mieszkania, aby zweryfikować dokumenty pojazdu. Tam kryminalni zwrócili uwagę na woreczki foliowe schowane w jednej z szafek pośród dokumentów. Okazało się, że była w nich marihuana. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 14 gramów marihuany oraz 1,4 grama amfetaminy. Ponadto zabezpieczono również dwie wagi elektroniczne oraz opakowanie tabletek i 40 gramów zbrylonego białego proszku, które poddane zostaną dalszym badaniom laboratoryjnym. 

22-letni mężczyzna w trakcie zatrzymania był agresywny w stosunku do policjantów. Szarpał się z nimi, jednego kopnął, a drugiego kilkukrotnie ugryzł w rękę oraz rozerwał mu kurtkę. 22-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz przedmiotów służących do ich przetwarzania. Ponadto odpowie za wywieranie wpływu na czynności policjantów oraz uszkodzenie mienia. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 22-latka na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei 19-letni kierowca seata odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za wykroczenie kierowania autem bez wymaganych do tego uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Wieluń