wersja testowa serwisu

Wielkie święto w gminie Lipce Reymontowskie, OSP ma kolejny nowy wóz. "To pierwszy taki pojazd w Europie"

LPPR329_20210109-093307_1

Druhowie z Lipiec Reymontowskich hucznie powitali nowy wóz strażacki, który wczoraj (8 stycznia) przyjechał do ich jednostki.

Mieszkańcy gminy Lipce Reymontowskie ponownie mieli swoje święto. Do miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej trafił drugi, w odstępie roku, nowy wóz. Tym razem to lekki wóz ratowniczo-gaśniczy.

- Nie ukrywam wielkiej radości, że kolejny samochód trafił do gminy Lipce Reymontowskie. Mamy dwie jednostki w KSRG i nie ukrywam, że chcę, żeby te jednostki były doprze doposażone, a nasi mieszkańcy czuli się bezpieczni - powiedział ESK24 Marek Sałek, Wójt Gminy Lipce Reymontowskie.

To pierwszy taki pojazd w gminie Lipce Reymontowskie. Jak podkreślił włodarz gminy Lipce Reymontowskie, to także pierwszy pojazd w Europie, który posiada takie wyposażenie.

- Bardzo się cieszymy razem z druhami z OSP Lipce Reymontowskie i Panem Wójtem, który - można powiedzieć - był ojcem tego sukcesu. Każdy samochód, który przybywa do naszego powiatu wzmacnia nasz potencjał ratowniczy - podkreślił bryg. Mariusz Wielgosz, Komendant Miejski PSP w Skierniewicach.

Koszt pojazdu wyniósł ok. 370 000 złotych, z czego 170 000 zł to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, kolejne 170 000 zł to dofinansowanie z Komendy Głównej PSP, a tylko 30 000 zł to środki z budżetu Gminy Lipce Reymontowskie i OSP Lipce Reymontowskie.

Zobacz materiał z powitania wozu: