wersja testowa serwisu

W Konstantynowie Łódzkim odbędą się warsztaty aktorskie na podstawie literatury Św. Jana Pawła II

scena-kurtyna

Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w projekcie pn. „Święci uśmiechnięci" – warsztaty aktorskie na podstawie literatury św. Jana Pawła II.

W ramach zadania odbędą się bezpłatne warsztaty aktorskie w 2 grupach wiekowych, których celem jest przybliżenie sylwetki, dokonań i nauk św. Jana Pawła II oraz kształtowanie świadomej postawy wobec języka polskiego. Konstantynowianie będą czytać i aktorsko interpretować poezję Wielkiego Polaka. Prace nad literaturą będą okazją do spotkania z polskim świętym, którego twórczość to bezcenne dziedzictwo kultury. Warsztaty poprowadzi doświadczona aktorka Maria Gudejko.

Uczestnicy skupią się na analizie poezji i dzieł literackich autorstwa naszego świętego oraz utworów związanych z jego twórczością i życiem. Młodsi wezmą na warsztat między innymi książkę „Święci uśmiechnięci - Święty Jan Paweł II", starsi zagłębią się w „Dziełach literackich i teatralnych" Karola Wojtyły. Każdy z uczestników otrzyma swoją książkę.

Podsumowaniem zadania będzie organizacja trzech spotkań literacko-muzycznych.

„Projekt dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego".

źródło: UM Konstantynów Łódzki