"W kolejce po wspomnienia", czyli Noc Muzeów w stylu PRL! Przygotowano fantastyczne atrakcje

noc1
Muzeum Miasta Pabianic

W najbliższa sobotę, 20 maja Muzeum Miasta Pabianic zaprasza na Noc Muzeów, dla wszystkich zwiedzających przygotowano ciekawe atrakcje. Dla jednych będzie to powrót do przeszłości dla nieco młodszych będzie to prawdziwa lekcja historii.

Sztandarową atrakcją zbliżającej się pabianickiej odsłony Nocy Muzeów będzie wystawa „Dyskretny urok meblościanki", która przeniesie zwiedzających do typowego PRL-owskiego mieszkania w bloku, które pracownicy odtworzyli we wnętrzach Muzeum. Ale to nie wszystko!

- Wsiadamy w wehikuł czasu i przenosimy się w czasy słusznie minione, ale jednak darzone przez wszystkich sentymentem. Nasze muzeum przemieni się w typowe PRL-owskie mieszkanie w bloku, które zapełnią animatorzy, wcielający się w postaci znane z tamtej rzeczywistości - babcię klozetową, ciecia, sprzątaczkę - wyjaśniają w zaproszeniu pracownicy Muzeum w Pabianicach.

Jak dodają uczestnicy Nocy Muzeów mogą liczyć także na wieczorny dancing, który poprowadzi wodzirej, a na głodnych i spragnionych czekać będzie obsługa baru mlecznego i saturatora. Zabawę uzupełnią atrakcje dla najmłodszych oraz wystawa fotografii Pabianic z tego okresu.

- Obywatelko i Obywatelu! Meblościanka w dużym pokoju, kryształy na półce i czarno-biały telewizor. W łazience legendarna Frania, a w kuchni stary prodiż. Nie zabraknie też adaptera Bambino, foteli "366" Chierowskiego i wielu innych kultowych przedmiotów. To PRL? Tak, ale dzisiaj i na wyciągnięcie ręki - zabawnie zachęcają do uczestnictwa w imprezie pracownicy pabianickiego Muzeum.

Jak dodają mile widziani będą zwiedzający, którzy odzieją się w ubrania z epoki. Impreza startuje o godzinie 18.00, szczegółowy harmonogram godzinowy znajdziecie na poniżej załączonym plakacie.