wersja testowa serwisu

W domu dziadków uprawiał konopie indyjskie. 27-latek zatrzymany, grożą mu 3 lata więzienia

251-121726
fot. KPP w Pabianicach

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli około 1,30 kilograma suszu roślinnego oraz uprawę kilkunastu roślin konopi. 27-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi, za co grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności a także wytwarzania i przerabiania środków odurzających co zagrożone jest karą od 3 lat więzienia.

Policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej 7 października 2020 roku zatrzymali pabianiczanina, który w gminie Dobroń uprawiał konopie indyjskie i posiadał susz roślinny. Okazało się, że 27-latek prowadził nielegalny proceder w domu swoich dziadków. Podczas odwiedzin rodziny użytkował jeden z pokoi, gdzie uprawiał konopie. Podczas jego nieobecności pomieszczenie było zamknięte. 

Funkcjonariusze przeszukali dom. W trakcie czynności zabezpieczyli blisko 1,30 kilograma suszu roślinnego a także 19 dorodnych krzaków konopi. Zarówno susz jak i same rośliny zostaną poddane badaniom laboratoryjnym. Mundurowi z Komisariatu Policji w Piątkowisku przeanalizowali dokładnie materiał dowodowy.

Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi, za co grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności a także wytwarzania i przerabiania środków odurzających co zagrożone jest karą od 3 lat więzienia. 27-latek został objęty dozorem policyjnym, poręczeniem majątkowym oraz zastosowano wobec niego zabezpieczenie majątkowe.

źródło: KPP w Pabianicach

Zobacz zdjęcia: