wersja testowa serwisu

W MBP w Konstantynowie Łódzkim trwa "Randka w ciemno z książką"

swieto_czytelnika1

15 lutego Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim obchodziła Święto Czytelnika. Tego dnia Bibliotekę odwiedziło blisko 100 osób.

MBP ugościła swoich Czytelników słodkościami. Najaktywniejsi czytelnicy otrzymali tytuły „Zakochany w czytaniu 2020" oraz drobne upominki. Wśród dorosłych rekordzista przeczytał w minionym roku 162 książki, wśród dzieci rekord to 135 książek. Są to bardzo dobre wyniki, biorąc pod uwagę, że Biblioteka była czasowo zamknięta z powodu pandemii.

Czytelnikom bardzo spodobał się pomysł "Randki w ciemno z książką" - wybierz w ciemno, wypożycz i zakochaj się w książce. W myśl zasady, że miłość jest ślepa, Biblioteka wprowadziła do swojej oferty element zaskoczenia i zabawy. Książki zostały owinięte w taki sposób, aby czytelnik nie widział tytułu, ani autora i zaopatrzone jedynie w krótkie cytaty z treści, żeby zachęcić do dalszej lektury. Każda pozycja kryje niesamowite historie i opowieści, których być może, czytelnik nie poznałby, gdyby nie randka w ciemno z książką. Akcja potrwa jeszcze do końca tego tygodnia, zatem wszyscy, którzy mają ochotę, mogą jeszcze wziąć udział w wydarzeniu.

źródło: UM Konstantynów Łódzki