wersja testowa serwisu

Uwaga kierowcy! Zamknięcie DW 485 między Jadwininem, a Pawlikowicami! Co z dojazdem do Amazona? [Mapa]

Uwaga kierowcy! Zamknięcie DW 485 między Jadwininem, a Pawlikowicami! Co z dojazdem do Amazona? [Mapa]

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi informuje, że w związku z rozpoczynającą się rozbudową w ciągu drogi wojewódzkiej nr 485, między Jadwininem, a Pawlikowicami w najbliższy poniedziałek (23 sierpnia) około godziny 12.00 planowane jest zamknięcie wyżej wymienionego odcinka. Kierowcy będą zmuszeni do jazdy objazdami, które już wytyczono. Szczegóły w poniższym artykule.

Prace obejmują niespełna kilometrowy odcinek DW 485 między Jadwininem, a Pawlikowicami. Na tym fragmencie powstanie ścieżka rowerowa. W ramach zadania powstaną również nowe: chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe, kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Wymieniona zostanie również częściowo konstrukcja jezdni. Wartość prac na DW 485 to 4,6 mln zł.

Wykonawcą inwestycji będzie firma STRABAG, a planowany termin zakończenia prac wyznaczono na listopad tego roku. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z objazdami, bo droga na czas robót zostanie zamknięta dla ruchu. Jak więc jechać?

Jadąc od strony Bełchatowa kierowcy będą zmuszeni zjechać na węźle "Pabianice Południe" na S8 późnej na węźle "Róża" wjechać na S14, z S14 na węźle "Łask" należy zjechać na drogę DW482 - DK 71. Identyczna organizacja, tyle, że w przeciwnym kierunku będzie obowiązywać kierowców, którzy będą chcieli wyjechać z Pabianic na DW 485.

Warto dodać, że: objazd nie będzie obowiązywał dla dojazdów docelowych, w tym dojazdów do firmy Amazon.