wersja testowa serwisu

Urzędnicy chcą wiedzieć ile aut przejeżdża po drogach powiatu pabianickiego. Ruszył pomiar natężenia ruchu w regionie!

Urzędnicy chcą wiedzieć ile aut przejeżdża po drogach powiatu pabianickiego. Ruszył pomiar natężenia ruchu w regionie!
Pixabay

Powiat pabianicki chce wiedzieć jaki ruch panuje na poszczególnych węzłach i całej sieci dróg powiatu. W związku z tym przeprowadzone zostaną pomiary jego natężenia. Jak informują urzędnicy analizy zostaną przeprowadzone w czterech lokalizacjach regionu. Gdzie i kiedy można się spodziewać badań? Szczegóły w poniższym artykule.

Badanie będzie się odbywać w poniższych lokalizacjach: 

  • droga powiatowa - 4911E Piatkowisko- Żytowice (okolice szkoły)
  • droga powiatowa- 3300E Lutomiersk-Dziektarzew (okolice skrzyżowania do m. Mikołajewice)
  • droga powiatowa - 3302E ul. Klonowa w Konstantynowie Łódzkim
  • droga powiatowa - 3310 E w miejscowości Róża 


Pomiary natężenia ruchu drogowego zostaną przeprowadzone od 6 września do dnia 20 listopada. Jak dodają urzędnicy analizy będą prowadzone w godzinach 6:00 – 18:00, przez dwa dni w tygodniu dla każdego punktu pomiarowego – z wyłączeniem soboty i niedzieli. 

- Pomiary zostaną wykonywane w dwóch przeciwnych kierunkach ruchu i zostaną dostarczone w postaci diagramów natężenia ruchu dla wlotów i wylotów (w dwóch kierunkach) do Starostwa 30 listopada. Podstawowym celem pomiaru jest określenie, na podstawie przeprowadzonych bezpośrednich pomiarów, wielkości ruchu na poszczególnych węzłach i całej sieci dróg powiatowych - informują pracownicy Starostwa Powiatowego w Pabianicach. 

Zarząd Powiatu Pabianickiego przeznaczył na to zadanie 14 760,00 zł, a wczoraj została podpisana umowa na wykonanie tego zadania.