Uczniowie z wizytą w pabianickiej komendzie. Była spora dawka profilaktyki o bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu!

251-18318_20231130-082804_1
KPP Pabianice

Funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dłutowie. Dzieci poznały pracę stróżów prawa, zwiedziły teren komendy i usłyszały kilka rad dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na zakończenie, w ramach akcji profilaktycznej Świeć Przykładem – Noś Odblaski otrzymały kamizelki odblaskowe.

28 listopada pabianickiej komendzie odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej w Dłutowie. Dzieci, po komendzie oprowadziła profilaktyk społeczny starszy sierżant Marta Bączyk. Funkcjonariuszka rozmawiała z gośćmi o elementarnych zasadach, jakie obowiązują na drodze i w jej pobliżu. 

- Omówiła tematykę dotycząca bezpiecznej zabawy, zarówno w domu, jak i na podwórku. Dzieci zwiedziły teren komendy i poznały pracę stróżów prawa. Przy okazji, w ramach akcji profilaktycznej Świeć Przykładem – Noś Odblaski otrzymały w prezencie kamizelki odblaskowe. Dowiedziały się także, jak być widocznym na drodze i dlaczego warto ich używać - przekazuje sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.