wersja testowa serwisu

Trwa modernizacja torowiska tramwajowego linii 41

torowisko1

Trwa modernizacja torowiska w ramach remontu 100-letniej linii tramwajowej numer 41 z Łodzi przez Ksawerów do Pabianic. Prace na ksawerowskim odcinku przebiegają zgodnie z planem.

To przedsięwzięcie historyczne, które zapisze się na kartach dziejów Ksawerowa, olbrzymi wysiłek finansowy dla Gminy. W historii Ksawerowa nie było wcześniej inwestycji o tak dużej wartości i o takim zakresie prac.

Podpisanie umowy na kompleksowy remont linii tramwajowej 41 miało miejsce w 2019 roku. Nasza gmina jest partnerem projektu, w którym liderem są Pabianice. Przetarg na realizację tej inwestycji (w ramach projektu "Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice - Ksawerów") wygrało konsorcjum firm Progreg InfraCity Sp. z o.o., MPK Łódź Sp. z o.o. oraz Włodan Sp.j. - Dla gminy Ksawerów - partnera projektu, realizacja tej inwestycji będzie dużym wysiłkiem finansowym i organizacyjnym, ale damy radę. Tylko te działania, w ramach których realizowane są inwestycje pozornie niewykonalne, zapisują się na historycznych kartach – podkreślał wójt Adam Topolski we wrześniu 2019 roku, gdy ruszała modernizacja.

Gmina Ksawerów - jako partner projektu partycypuje w przedsięwzięciu kwotą ok. 23 mln zł (dofinansowanie ok. 14 mln zł). Miasto Pabianice - jako lider projektu finansuje inwestycję kwotą ok. 151 mln zł (dofinansowanie ok. 70 mln zł).

Zakończenie całego realizowanego zadania planowane jest na grudzień 2021 roku.

źródło: UG Ksawerów