Tragiczny wypadek w Stemplewie. Jedna osoba nie żyje, sześć zostało rannych

Tragiczny wypadek w Stemplewie. Jedna osoba nie żyje, sześć zostało rannych
fot. KP PSP w Łęczycy
W poniedziałek, 13 maja 2024 roku, około godziny 2:40 w nocy do stanowiska kierowania KP PSP w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku na autostradzie A2 (309 kilometr w kierunku Warszawy) w miejscowości Stemplew (gm. Świnice Warckie​).

W zdarzeniu wzięły udział cztery samochody osobowe i bus dostawczy. Niestety, jak informują łęczyccy funkcjonariusze,  sześć osób zostało poszkodowanych, a jedna nie żyje. 

- Łącznie w zdarzeniu uczestniczyło 9 osób, z czego 6 zostało hospitalizowanych. Niestety w wypadku zginęła 59-letnia pasażerka fiata doblo. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Policjanci prowadzili oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego. Obecnie ruch odbywa się jednym pasem. Okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy - mówi asp. szt. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy.

Działania strażaków trwały około 4 godzin. W Stemplewie pracowały 3 zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy, 1 zastęp z Komendy Powiatowej PSP w Poddębicach oraz 3 zastępy z OSP w KSRG (OSP Świnice Warckie, OSP Leźnica Mała, OSP Wartkowice). 

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

Zobacz zdjęcia: