Tragiczny wypadek w Kalinowej. Nie żyje 70-latek, sprawca miał prawie 3 promile alkoholu

Tragiczny wypadek w Kalinowej. Nie żyje 70-latek, sprawca miał prawie 3 promile alkoholu
fot. KPP Sieradz

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 35-letni sprawca śmiertelnego wypadku, do którego doszło w miejscowości Kalinowa w gminie Błaszki. W wyniku zderzenia volkswagena ze skuterem, śmierć poniósł 70-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący jednośladem. Kierowca volkswagena miał w organizmie 2,9 promila alkoholu i posiadał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Błaszkach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 6 maja 2024 roku około godziny 7.50 w miejscowości Kalinowa. 35-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący osobowym volkswagenem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w 70-letniego kierującego skuterem. Na miejsce zdarzenia skierowane zostały służby ratunkowe. Niestety pomimo podjętej reanimacji i wysiłku służb medycznych 70-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Na miejscu wypadku pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu pracowali policjanci, którzy wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy volkswagena. Okazało się, że miał on w organizmie 2,9 promila alkoholu. Sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało, że 35-latek posiadał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie przestępstwo. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu i zastosował wobec 35- latka trzymiesięczny tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie" czy łamiąc zakaz prowadzenia pojazdów ryzykują nie tylko odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol to przyczyna wielu tragedii na drodze. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych.

Źródło: KPP Sieradz