wersja testowa serwisu

Tragedia w Piątku, w pożarze kamienicy zginął mężczyzna

Tragedia w Piątku, w pożarze kamienicy zginął mężczyzna

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dzisiaj (2 kwietnia) przy ul. Pokrzywnej w Piątku. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 70-letni mężczyzna.

Kilka minut po godzinie 1:00 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ul. Pokrzywnej w Piątku. W pierwszej chwili na miejsce zadysponowano strażaków z JRG Łęczyca oraz okolicznych OSP. Po dojechaniu na miejsce pierwszych ratowników i ocenie skali pożaru, zadysponowano kolejne zastępy, także z ościennych powiatów: kutnowskiego i zgierskiego.

Ogień pojawił się na poddaszu wielorodzinnego budynku mieszkalnego, z którego ewakuowano czternaście osób. Niestety jednemu z lokatorów - 70-letniego mężczyzny - nie udało się wydostać z płonącego domu. Osoba ta była poszukiwana przez strażaków, jednak gdy udało się ją odnaleźć już nie żyła.

Strażacy zakończyli już dogaszanie budynku. Aktualnie trwa zabezpieczanie miejsca zdarzenia, na miejscu pracują policjanci. Trwa ustalanie dokładnej przyczyny pożaru.

Zdjęcia z dziś, po pożarze znajdują się poniżej, a pod nimi link do zdjęć z chwili gaszenia ognia.

• Zobacz zdjęcia z akcji gaśniczej - TUTAJ