wersja testowa serwisu

Ten mężczyzna pozbawił kobietę oszczędności życia. Pabianiccy policjanci szukają tego oszusta

bandyta_kaf
KPP Pabianice

Policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa pod legendą. Młody mężczyzna, którego wizerunek upubliczniono pozbawił mieszkankę Pabianic oszczędności życia działając metodą "na policjanta".

Jak informują pabianiccy policjanci sprawca wykonując połączenie na telefon stacjonarny i podając się za członka rodziny, nawiązał kontakt z pokrzywdzoną. 

- Następnie przy ponownym połączeniu sprawca podając się za funkcjonariusza policji, wskazujący fikcyjny numer służbowy oraz fikcyjne dane, wskazał pokrzywdzonej, że odebrała wcześniej telefon od przestępców szykujących napad na osoby starsze, i że w związku z tym policja szykuje zorganizowaną akcję zatrzymania tych osób. Jednocześnie, nakłonił telefonicznie pokrzywdzoną do przekazania pieniędzy oraz biżuterii i drogich zegarków poprzez wyrzucenie ich przez okno, pod pretekstem ochrony jej dobytku. W ten sposób mieszkanka Pabianic straciła oszczędności życia - informuje oficer prasowy KPP w Pabianicach.

Poniżej artykułu publikujemy zdjęć z zapisu kamery monitoringu, przedstawiająca sprawcę przestępstwa.

- Osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy albo znają miejsce jego przebywania, proszone są o kontakt z policjantami zajmującymi się sprawą pod numerem telefonu 47 8424 303, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, bądź z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach telefon całodobowy 47 8424 301 lub 47 8424 302 - apelują policjanci.

PAMIĘTAJMY!!!

Aby nie paść ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następujących zasad:

  • pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy obcym osobom;
  • nigdy nie podawaj swoich danych - wieku, adresu, sytuacji materialnej, numeru konta czy hasła;
  • jeśli rzeczywiście chcesz pomóc najbliższym, spotkaj się z nimi osobiście, będziesz miał pewność, że pieniądze nie trafią w niepowołane ręce;
  • funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy przelewanie ich na jakiekolwiek konta w ramach pomocy w działaniach policyjnych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzeń powiadom Policję dzwoniąc na numer 112.