wersja testowa serwisu

Taneczne popisy w Konstantynowie Łódzkim. Stawką był puchar burmistrza

Taneczne popisy w Konstantynowie Łódzkim. Stawką był puchar burmistrza

W niedzielę, 13 czerwca odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego ,,GABI CUP''. Tancerze rywalizowali na parkiecie hali sportowej przy pl. Wolności 60.

Podczas wydarzenia upamiętniono śp. Gabrysię Sterniczuk, dla której zorganizowanie turnieju w rodzinnym mieście było wielkim marzeniem.

Tancerze zaprezentowali się zarówno w repertuarze klasycznym, jak i latynoamerykańskim. Turniej trwał przez całą niedzielę, na parkiecie zobaczyć można było dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Nie brakowało emocji i uśmiechu. Pięknie prezentowały się bajecznie kolorowe stroje tancerek. Dopisała publiczność, która gromko oklaskiwała tancerzy. Rywalizacja trwała do późnych godzin wieczornych.

W gronie widzów nie zabrakło przedstawicieli konstantynowskiego samorządu z przewodniczącą Jadwigą Czekajewską na czele. Puchary dla zwycięskich par wręczył oczywiście burmistrz miasta Robert Jakubowski, wyrażając jednoczesnie nadzieję, że impreza na stałe wpisze się do kalendarza konstantynowskich wydarzeń.

Atrakcją wieczoru stał się pokaz karate.