Tak prezentuje się najnowszy publiczny obiekt, który ma powstać w Dobroniu! [Foto]

Untitled
UG Dobroń

Tak prezentuje się najnowszy publiczny obiekt, który ma powstać w Dobroniu. Pracownicy Urządu Gminy zaprezentowali właśnie wizualizacje budynku przedszkola z oddziałami żłobkowymi, który ma zostać wybudowany przy ulicy Sienkiewicz 64.

Jeszcze pod koniec 2023 na zlecenie Urzędu Gminy został opracowany Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) dla zadania inwestycyjnego.

Dokument ten zawiera wytyczne do wykonania niezbędnych opracowań projektowych i realizacji prac budowlanych, których celem jest powstanie budynku pasywnego, w którym mieścić się będzie 5 oddziałów przedszkolnych oraz 1 oddział dla 20 dzieci z możliwością przekształcenia na żłobek. Obiekt będzie w pełni energooszczędny. Zasilanie obiektu w energię cieplną na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody pochodzić będzie z odnawialnych źródeł tj. pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej - informują pracownicy UG Dobroń. 

Przedszkole z oddziałami żłobkowymi ma powstać przy ulicy Sienkiewicza 64. Jak podają urzędnicy, realizacja inwestycji rozpocznie się po otrzymaniu przez Gminę środków zewnętrznych.

Żródło: UG Dobroń