wersja testowa serwisu

Tajemnice przyrody w ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstantynowie Łódzkim

dsc_004_20200908-144335_1
fot. Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim

Nowy punkt dydaktyczny w Szkole Podstawowej nr 2 poświęcony „Tajemnicom przyrody" został oficjalnie oddany do użytku. Teraz dzieci będą mogły się tam uczyć biologii, przyrody czy geografii. Empirycznie będą poznawać otaczający je świat.

Przestrzeń punktu dydaktycznego podzielono na trzy strefy. Pierwsza, tuż przy wejściu, poświęcona jest segregacji odpadów i grom terenowym. W tej części umieszczono również ścieżkę sensoryczną. Druga - środkowa przestrzeń ekopracowni to strefa dydaktyczna, w której będzie można prowadzić badania i eksperymenty. Trzecia strefa to część doświadczalna wyposażona w stację meteorologiczną, dzięki której uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach badawczych związanych z warunkami atmosferycznymi. Wiosną ogród ozdobią kwiaty, kolorowe byliny trawy ozdobne i drzewa.

Realizacja ekopracowni została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Nasze ekologiczne pracownie". Wartość tego projektu opiewa na 60 960 zł, z czego kwota dofinansowania to 49 990 zł, a 11 000 zł przekazała gmina Konstantynów Łódzki.

źródło: UM Konstantynów Łódzki

Zobacz zdjęcia: