wersja testowa serwisu

Szokująca zbrodnia w Pabianicach, nie żyje 20-letnia kobieta. Jej partner zabił ją, bo kwestionował swoje ojcostwo?

Szokująca zbrodnia w Pabianicach, nie żyje 20-letnia kobieta. Jej partner zabił ją, bo kwestionował ojcostwo?

Prokuratura Rejonowa w Pabianicach wyjaśnia okoliczności zabójstwa 20–letniej kobiety, do którego doszło wczoraj w godzinach wczesnopopołudniowych w jej mieszkaniu w Pabianicach. W związku z podejrzeniem udziału w zbrodni zatrzymany został 20–latek, domniemany ojciec jej dziecka.

Jak ustalono do tej pory, 20–latka zamieszkiwała wraz z matką, swoją 8 – miesięczną córką i o 13 lat młodszą siostrą na jednym z pabianickich osiedli. Do zbrodni doszło wczoraj (7 grudnia) około godziny 13:00 w czasie, gdy w mieszkaniu oprócz 20–latki i jej dziecka obecna była o 13 lat młodsza siostra. Wówczas w mieszkaniu pojawił się napastnik. O tym, że prawdopodobnie 20–latka nie żyje, jej matka powiadomiona została przez młodszą z córek. Mimo podjętych działań reanimacyjnych młodej kobiety nie udało się uratować. Po zdarzeniu w mieszkaniu nie było córki 20 – latki. Odnaleziono ją w tzw. oknie życia przy pabianickim szpitalu.

Do późnych godzin wieczornych, prokurator, funkcjonariusze policji, biegli, przeprowadzali oględziny miejsca zbrodni i ciała 20 – latki.

- Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną śmierci była rozległa rana cięta szyi. Szczegóły będą znane po przeprowadzeniu sądowo – lekarskiej sekcji zwłok, która odbywa się dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi - zaznacza Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

W związku ze zdarzeniem zatrzymany został 20–letni mężczyzna, domniemany ojciec dziecka. Zamieszkiwał on ze swoimi rodzicami. Na jego odzieży ujawniono ślady krwi. Zarejestrowały go także kamery monitoringu, w czasie gdy przemieszczał się ulicą z małym dzieckiem. W miejscu zamieszkania zabezpieczony został także duży nóż kuchenny o długości ostrza około 20 cm, prawdopodobne narzędzie zbrodni.

- Ze wstępnych ustaleń poczynionych w sprawie wynika, że zatrzymany poznał 20–latkę w miejscu pracy. Kwestionował swoje ojcostwo i miał pretensje do ofiary, że domaga się od niego środków na utrzymanie córki. Toczyło się postępowanie o ustalenie ojcostwa i prawdopodobnie na dzisiaj zaplanowano pobieranie materiałów do badań genetycznych. Te okoliczności będą przedmiotem dalszej weryfikacji - dodaje Krzysztof Kopania.

Prawdopodobnie jutro odbędzie się przesłuchanie 20 – latka w Prokuraturze Rejonowej w Pabianicach.