Strażacka rywalizacja w Lutomiersku. Kto jest najlepszą sportowo - pożarniczą drużyną w gminie? [Foto]

369796807_681344100693384_6041834664150182893__20230919-051109_1
UG Lutomiersk

W minioną sobotę, 16 września na stadionie sportowym w Lutomiersku odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W szranki strażackich konkurencji łącznie stanęło 9 drużyn, w tym: 7 męskich, 1 żeńska i 1 młodzieżowa drużyna, która występowała  poza klasyfikacją, w charakterze pokazowym.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami.

Jak przekazują organizatorzy, zawody zostały przeprowadzone sprawnie i co najważniejsze w duchu sportowej rywalizacji.

Klasyfikacja generalna wśród drużyn męskich przedstawia się następująco:

• I OSP Lutomiersk
  • II OSP Szydłów
  • III OSP Czołczyn

Na pozostałych pozycjach uplasowały się: OSP Bechcice, OSP Babice, OSP Kazimierz, OSP Zdziechów. Należy podkreślić, iż druhny z OSP Kazimierz jako jedyne, utworzyły kobiecą drużynę gotową do udziału w zawodach. W związku z powyższym druhny automatycznie awansowały do etapu powiatowego.

Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały dyplomy, natomiast drużyny, które stanęły na podium otrzymały puchary. Burmistrz Miasta i Gminy Lutomiersk ufundował także dla zwycięskich drużyn talony na zakup sprzętu pożarowego (I miejsce - 2 tys. zł, II miejsce - 1,5 tys. zł, III miejsce - 1 tys. zł, drużyna żeńska - 2,5 tys. zł). Zwycięskie drużyny już 30 września stawią się w eliminacjach powiatowych.

Zawodom przyglądali się licznie zgromadzeni goście, wśród nich byli między innymi posłowie: Marek Matuszewski oraz Piotr Polak, dh Adam Nowak - Wiceprezes Zarządu Głównego, mł. bryg Jacek Karcz - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach, dh Andrzej Opara - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Zw. OSP w Pabianicach, dh Kazimierz Manios - v-ce prezes Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pabianicach, Tadeusz Borkowski - Burmistrz Miasta i Gminy Lutomiersk, Tadeusz Rychlik - Przewodniczący Rady Miejskiej w Lutomiersku.

​Źródło: UG Lutomiersk