wersja testowa serwisu

"Sołectwo na plus" na co spożytkowano 10-tysięczne dotacje w powiecie łaskim?

rachunki-pieniadze-kalkulator-tabelki
Pixabay

Kolejne sołectwo z powiatu łaskiego skorzysta z wojewódzkiej dotacji w ramach programu "Sołectwo na plus". Tym razem to panie z Koła Gospodyń Wiejskich `w Teodorach mają ogromne powody do radości - ich działalność została wsparta z budżetu województwa łódzkiego. 

Dotacja w wysokości 10 tysięcy złotych pozwoliła na gruntowne wyposażenie nowo remontowanej kuchni w sprzęt gastronomiczny.Profesjonalny sprzęt pozwoli na rozwijanie kulinarnych talentów i pomoże w organizacji wydarzeń dla mieszkańców, co pozytywnie wpłynie na budowanie więzi społecznych. Dotacja z programu „Sołectwo na plus" wyniosła 10.000 zł. 


Przypomnijmy, że podobne wsparcie przyznano także sołectwu Okup Mały - w tym przypadku zdecydowano o zagospodarowaniu działki gminnej, sołectwu Gorczyn. W tym przypadku środki z dotacji spożytkowano na zakup materiałów i wyposażenia do wykończenia altany. Z koeli sołectwo Sięganów wybudowało siłownię zewnętrzną. W sołectwie Wola Łaska utwardzono podłoże pod przyszłe ustawienie dwóch ramp na działce gminnej.