wersja testowa serwisu

Przestępcze trio w rękach policji. Złodzieje działali w całym regionie

Untitled
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które kradły katalizatory samochodowe. Przestępcze trio usłyszało już zarzuty, a prokurator wobec nich zastosował dozór policyjny. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

10 maja 2021 roku po godzinie 1:00 w nocy na jednym z piotrkowskich osiedli policjanci patrolówki zatrzymali do kontroli Citroena. Podczas sprawdzania danych pojazdu okazało się, że posiada on założone tablice rejestracyjne, które należą do innego Citroena a ich kradzież zgłoszona była w połowie kwietnia 2021 roku. Mundurowi przeszukali pojazd. W bagażniku odnaleźli tablice rejestracyjne należące do przeszukiwanego pojazdu oraz wycięty katalizator i narzędzia. Kierowca nie potrafił wytłumaczyć posiadania katalizatora oraz podmienionych tablic.

25-latek oraz 24-letnia pasażerka zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Policjanci dokładnie sprawdzali z jakiego pojazdu katalizator został wycięty oraz czy przestępczy duet dokonywał innych kradzieży. Po dokładnej analizie wszystkich informacji okazało się, że w kradzieżach brała jeszcze udział 20-letnia mieszkanka Radomska, która również została zatrzymana. Policjanci sprawdzali wszystkie zebrane tropy. Okazało się, że przestępcze trio działało na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego, Bełchatowa, Radomska oraz powiatu radomszczańskiego.

25-latek łącznie dokonał 16 kradzieży katalizatorów, 24-latka brała udział w trzech kradzieżach, a 20-latka w dwóch. Wszyscy już usłyszeli zarzuty, a wobec nich prokurator zastosował dozór policyjny. 25-latek odpowie również za kradzież tablic rejestracyjnych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim