wersja testowa serwisu

Prezydent RP Andrzej Duda nadał pośmiertnie odznaczenie dla śp. Ryszarda Jasińskiego

Prezydent RP Andrzej Duda nadał pośmiertnie odznaczenie dla śp. Ryszarda Jasińskiego
fot. Brzeziny bez cenzury

Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, postanowieniem z dn. 7 maja 2021 r. nadał pośmiertnie bohaterskiemu mieszkańcowi Brzezin śp. Ryszardowi Jasińskiemu Medal za Ofiarność i Odwagę.

Przypomnijmy, 5 maja doszło do tragedii Brzezinach. Policja otrzymała zgłoszenie, dotyczące gróźb kierowanych w stronę pracownika ochrony w jednym z brzezińskich dyskontów spożywczych

-  Pan Ryszard Jasiński, prowadzący niewielki sklep papierniczy przy miejskim targowisku, widząc zagrożenie ze strony napastnika dla przechodniów, nie pozostał obojętny. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia zareagował natychmiast, gdy tylko zauważył uzbrojonego mężczyznę. Bohatersko ruszył z pomocą, aby obezwładnić agresora. Niestety, został przez niego ugodzony nożem w okolice serca. Mimo pomocy, której na miejscu udzielał m.in. zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Pan Ryszard Jasiński zmarł - czytamy w komunikacie Oddziału Prasowego Biura Wojewody Łódzkiego.

Ś.p. Ryszard Jasiński był także znanym i szanowanym mieszkańcem Brzezin, osierocił dwóch małych synków. Od wielu lat udzielał się charytatywnie. Jak mówią jego przyjaciele „przez całe życie przyjmował postawę obywatelską, stało się tak i tym razem".

Pogrzeb Ryszarda Jasińskiego odbędzie się w piątek, 14 maja o godzinie 14:00.