wersja testowa serwisu

Pożar domu w gminie Grabów, jedna osoba poszkodowana

pozar-strazak-maska
fot. ilustracyjne

Kilkunastu strażaków walczyło z pożarem domu w miejscowości Brudzeń (gm. Grabów). Do zdarzenia doszło wczoraj (24 października) w godzinach wieczornych.

Strażacy o pożarze zostali zaalarmowano kilkanaście minut przed godziną 23:00. na miejsce zadysponowano dwa zastępy JR Łęczyca i po jednym OSP Grabów i OSP Stara Sobótka.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że w pokoju z kuchnią pali się drewniana podłoga. Jedna osoba samodzielnie opuściła budynek przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Osobie poszkodowanej strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy (urządzenie do pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu wskazało 50 ppm). Przybyły na miejsce akcji zespół ratownictwa medycznego przewiózł poszkodowaną osobę do szpitala w Łęczycy - informuje Tomasz Suski z KP PSP w Łęczycy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palącą się podłogę, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozebraniu części nadpalonej podłogi oraz wyniesieniu piecyka grzewczego. 

- Podczas akcji używano urządzenia do pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osoby poszkodowanej. W celu wykluczenia niewidocznych źródeł ognia używano kamery termowizyjnej - dodaje Tomasz Suski.