wersja testowa serwisu

Poszukiwany mężczyzna "wpadł" przez brak maseczki

policja---kajdanki

Sieradzcy policjanci podczas rutynowej kontroli przestrzegania obostrzeń w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Sieradza zatrzymali poszukiwanego 22-letniego mężczyznę. Zwrócił na siebie uwagę mundurowych, ponieważ nie miał zakrytych ust i nosa. Mieszkaniec powiatu tureckiego został zatrzymany i najbliższe kilkanaście miesięcy spędzi za kratkami. Został również ukarany mandatem karnym za brak maseczki.

Od początku wprowadzenia stanu epidemii sieradzcy policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń i obowiązków związanych ze jej zwalczaniem. Mundurowi przypominają o zasadach bezpieczeństwa, wzajemnej odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Szczególną uwagę zwracają na stosowanie środków ochrony, które mogą uchronić nas wszystkich przed zarażeniem i ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii.

Policjanci patrolują ulice miasta oraz pojawiają się w różnego typu placówkach handlowych, targowiskach, parkach. Niestety, pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

W miniona sobotę – 16 stycznia przed godziną 22.00 podczas runowej kontroli przestrzegania obostrzeń w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Sieradza policjanci ogniwa patrolowego ujawnili młodego mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Podczas legitymowania i sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że 22-latek jest poszukiwany do odbycia kary więzienia. Był on również poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu.

Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu tureckiego, a ostatnio przebywał na terenie Sieradza. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następne kilkanaście miesięcy spędzi w Zakładzie Karnym, gdzie odbywać będzie zasądzoną karę pozbawienia wolności. Za brak maseczki 22– latek został ukarany mandatem karnym.

źródło: KPP w Sieradzu