wersja testowa serwisu

Popełniał rozboje - wpadł w ręce mundurowych. 40-latkowi grozi 15 lat więzienia

Zrzut-ekranu-2021-01-18-o-11.24.23
fot. KMP w Łodzi

Działania kryminalnych i dzielnicowych z VII Komisariatu KMP w Łodzi oraz policjantów z Wydziału Kryminalnego łódzkiej komendy, zaowocowały zatrzymaniem mężczyzny podejrzanego o udział w dwóch rozbojach. 40-latek wpadł w ręce policjantów w swoim mieszkaniu na dzielnicy Łódź-Górna.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego VII Komisariatu Policji KMP w Łodzi i ich koledzy z komendy miejskiej od dwóch tygodni analizowali materiały procesowe dotyczące rozboju oraz usiłowania rozboju w dwóch placówkach handlowych działających na terenie Górnej. Do obydwu zdarzeń doszło 31 grudnia 2020 roku, gdzie nieznany, zamaskowany sprawca w jednym z dyskontów, grożąc przedmiotem przypominającym broń wymusił od kasjerki wydanie pieniędzy w kwocie około 550 złotych - a chwilę później działając w podobny sposób próbował wymusić na właścicielu innego sklepu przekazanie dziennego utargu.

Kryminalni, którzy otrzymali materiały w tej sprawie rozpoczęli analizę, która doprowadziła ich na trop podejrzanego. Ostatecznie wpadł on w swoim mieszkaniu, podczas niespodziewanej wizyty dzielnicowych z VII Komisariatu KMP w Łodzi. Spostrzegawczym stróżom prawa nie uszedł uwadze fakt, że 40-latek kontrolowany przez nich w związku z nadużywaniem alkoholu posiadał w mieszkaniu buty do złudzenia przypominające obuwie jakie posiadał sprawca w czasie popełniania przestępstw. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty prokuratorskie dotyczące popełnienia i usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, za co grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, podejrzany który notowany był za podobne przestępstwa, został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy i dalsze czynności prowadzą śledczy z VII Komisariatu KMP w Łodzi. 

źródło: KMP w Łodzi