Policyjne wizyty w pabianickich szkołach. Mundurowi zachęcali do wstąpienia w niebieskie szeregi

251-18935_20240301-122031_1
KPP Pabianice

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach zorganizowali w lutym szereg spotkań z maturzystami. Zajęcia zostały przeprowadzone wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziałem Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Celem prowadzonej akcji było zachęcenie młodzieży do wstąpienia w szeregi stróżów prawa.

W lutym funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach oraz Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeprowadzili akcję doborową wśród maturzystów szkół średnich. Spotkania odbyły się w pabianickim: Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. J. Śniadeckiego, II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi, Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego, Zespole Szkół Numer 2 im. profesora Janusza Groszkowskiego oraz w Zespole Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic.

- Mundurowi pokazali uczniom perspektywy jakie daje służba w Policji. Młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda procedura rekrutacyjna, kto może pełnić służbę w „niebieskiej" formacji oraz jakie jest wynagrodzenie funkcjonariusza. Stróże prawa podkreślali, że decydując się na wstąpienie w szeregi Policji ważna jest chęć niesienia pomocy innym ludziom oraz empatia - przekazuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.

Policjanci przypominają, że najbliższym terminem przyjęć dla osób, które pozytywnie ukończyły proces rekrutacji jest 4 marca 2024 roku. Ponadto osoby zainteresowane służbą w szeregach pabianickiej Policji mogą skorzystać z akcji „doborowy czwartek". 

- W każdy czwartek miesiąca, w godzinach 9:00 - 15:00 można przyjść do pabianickiej komendy mieszczącej się na ulicy Żeromskiego 18 (telefon 47 84 24 365 lub 47 84 24 308), by uzyskać informacje związane z procedurą kwalifikacyjną. Zainteresowani mają również możliwość złożyć dokumenty niezbędne do rozpoczęcia rekrutacji i uzyskać pomoc w ich wypełnieniu - dodaje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.