wersja testowa serwisu

Policjant z Tomaszowa Mazowieckiego uratował swojego sąsiada

Policjant z Tomaszowa Mazowieckiego uratował swojego sąsiada

Policjant z tomaszowskiej komendy w czasie wolnym od służby uratował życie swojego sąsiada, który wyszedł na balkon, upadł i stracił przytomność. 67-latek leżał na balkonie i nie mógł się podnieść. Do zdarzenia doszło nocą, gdy temperatura powietrza wynosiła minus 11 stopni Celsjusza.

17 stycznia 2021 o godzinie 1:30 funkcjonariusz wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy usłyszał niepokojące odgłosy dobiegające z zewnątrz bloku, w którym mieszka. Natychmiast wyszedł na balkon by sprawdzić co się dzieje. Na balkonie na pierwszym piętrze zauważył leżącego mężczyznę, który nie mógł się podnieść i miał problemy z oddychaniem. Natychmiast powiadomił o zdarzeniu dyżurnego tomaszowskiej komendy, który skierował na miejsce patrol policji, zespół karetki pogotowia oraz straż pożarną.

Kryminalny nie zawahał się ani chwili i ruszył na pomoc sąsiadowi. Wszedł po barierkach na pierwsze piętro i podniósł mężczyznę bezpiecznie wprowadzając do mieszkania. Jak ustalono 67-latek jest osobą samotną. W nocy wyszedł na balkon, poślizgnął się, upadł i stracił przytomność. Przybyły na miejsce zespół karetki pogotowia sprawdził stan jego zdrowia ustalając, że nic jego życiu nie zagraża.

Dzięki szybkiej reakcji policjanta nie doszło do tragedii a życiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo. 67-latek nie był w w stanie podnieść się o własnych siłach, co przy panującej w nocy niskiej temperaturze mogło grozić wychłodzeniem organizmu.

źródło: KPP w Tomaszowie Mazowieckim