Najważniejsze wideo w epa24

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Zakazane rośliny rosły w środku lasu! [Foto]

251-19760_20240705-072030_1
KPP Pabianice

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem, funkcjonariusze zabezpieczyli 5,5 kilograma konopi indyjskich. 

Pabianiccy kryminalni nie ustają w wysiłkach mających na celu wyeliminowanie z czarnego rynku nielegalnych substancji odurzających. Funkcjonariusze prowadzą różnego rodzaju czynności operacyjne, które przynoszą co raz bardziej wymierne efekty. Tym razem wynikiem ich skrupulatnej i intensywnej pracy było zabezpieczenie 5,5 kg konopi indyjskich. 

- 2 lipca w jednym z kompleksów leśnych w Drzewocinach, policjanci namierzyli miejsce, gdzie znajdowały się krzewy marihuany. Podczas realizacji kryminalni odkryli i zabezpieczyli 25 sadzonek i 62 sztuki suszących się roślin. Miały one od 0,4 m do 0,6 m wysokości - przekazuje podkomisarz Agnieszka Jachimek, rzecznik prasowy pabianickiej Policji. 

Mundurowi przypominają, że uprawa konopi indyjskich, z których wytwarza się marihuanę, jest w Polsce nielegalna. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.