Policjanci zatrzymali kompletnie pijanego 36-latka. Kierował mając ponad 3,5 promila!

1
KPP Pabianice

Dzięki czujności świadka policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który kierował samochodem „na podwójnym gazie". Badanie alkomatem wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

6 listopada, o godzinie 21.15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. O zdarzeniu poinformował świadek, który zauważył poruszający się „wężykiem" samochód. Policjanci niezwłocznie pojechali do miejscowości Orpelów, gdzie zastali pijanego 36-latka. 

- Funkcjonariusze zbadali go alkomatem. Okazało się, że miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo citroen, którym kierował nie ma aktualnych badań technicznych. Mieszkaniec gminy Dobroń został zatrzymany - przekazuje sierż. szt. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice. 

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ >>> Pabianice: 84-latka błąkała się bosko po ulicy. O krok od tragedii było też w jej opuszczonym mieszkaniu