wersja testowa serwisu

Policjanci z Pabianic z wizytą w klasie mundurowej

251-127673
fot. KPP w Pabianicach

Czy każdy może zostać policjantem? Jak wygląda codzienna praca stróżów prawa? Jakie są zasady rekrutacji? Odpowiedź na te i inne pytania z zakresu doboru do służby w policji, poznali uczniowie klasy mundurowej z ZS nr 2 im. prof. J. Groszkowskiego w Pabianicach.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi, którzy swoją przyszłość planują związać z formacjami mundurowymi powołanymi do ochrony prawa i porządku publicznego, odbyło się spotkanie z młodzieżą zainteresowaną służbą w policji.

Wizyta przyszłych kadetów rozpoczęła się od spotkania ze specjalistą zespołu kadr i szkolenia z pabianickiej komendy, który przedstawił zgromadzonym na spotkaniu uczniom zasady i warunki jakie muszą spełniać osoby chętne do podjęcia służby w policji.

Młodzi kadeci mogli również dowiedzieć się, jakie są zasady rekrutacji, a dzięki obecności mundurowych mieli możliwość bezpośrednio uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

Celem spotkania z policjantami było również kształtowanie wiedzy i podnoszenie świadomości prawnej młodzieży, a przyszłościowo zachęcenie do wstąpienia w nasze szeregi.

Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

źródło: KPP w Pabianicach