wersja testowa serwisu

Policjanci z Pabianic podsumowali działania "Wielkanoc 2021"

policja-kamizelka

W trosce o bezpieczeństwo na drogach podczas Świąt Wielkanocnych policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2021". Od 2 do 5 kwietnia 2021 roku funkcjonariusze nie tylko badali trzeźwość kierowców, ale też sprawdzali stan techniczny pojazdów i reagowali na wszelkie wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym.

Tegoroczny okres świąteczny na pabianickich drogach należał do spokojnych. Funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole, których celem była troska o bezpieczeństwo nie tylko kierujących, ale też niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Od piątku, 2 kwietnia do poniedziałku, 5 kwietnia w powiecie pabianickim odnotowano 8 kolizji i 1 wypadek drogowy, w którym jedna osoba została ranna. W roku ubiegłym na terenie naszego powiatu mieliśmy 8 zdarzeń drogowych, które pociągnęły za sobą wyłącznie straty materialne. W tym roku policjanci wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących i 2 kierujących w stanie po użyciu alkoholu. W jednym przypadku dużą odpowiedzialnością i odwagą wykazali się świadkowie, którzy ujęli mężczyznę jadącego "na podwójnym gazie".

Tegoroczne święta w całym województwie należały do bezpiecznych. Podczas 4 dni działań na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 12 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 20 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 72 nietrzeźwych kierujących.

źródło: KPP w Pabianicach