wersja testowa serwisu

Policjanci spotkali się online z pabianicką młodzieżą. Rozmawiano o rekrutacji do służby

251-121874
fot. KPP w Pabianicach

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach spotkali się on-line z uczniami klas policyjnych naszego miasta. Młodzież dowiedziała się, jakie wymagania są stawiane kandydatom do służby w Policji, jak wyglądają możliwości rozwoju i kształcenia się w tej formacji oraz jakie są etapy rekrutacji do służby.

Specjalista Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach asp. szt. Sławomir Lewandowski oraz profilaktyk asp. Aleksandra Białkowska, w ramach promocji zawodu policjanta, uczestniczyli w spotkaniu on-line z uczniami klas policyjnych z Pabianic.

Podczas spotkania specjaliści omówili proces oraz etapy rekrutacji do służby w Policji. Zapoznali uczniów z wymaganiami stawianymi kandydatom, informując jednocześnie o możliwościach rozwoju i kształcenia się w Policji. Pracownik komendy zwrócił uwagę młodzieży, że jest to zawód wymagający zaangażowania, dużej sprawności fizycznej i jest to zawód dla osób, które chcą służyć społeczeństwu, chronić bezpieczeństwa i porządku publicznego.

źródło: KPP w Pabianicach