wersja testowa serwisu

Policjanci kontrolowani stan techniczny autokarów oraz trzeźwość przewoźników

Zrzut-ekranu-2021-03-11-o-13.26.19

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach w ostatnim czasie skontrolowali stan techniczny autokarów oraz stan trzeźwości przewoźników.

Bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący. Kontrola kierowców obejmowała wszystkich przewoźników świadczących usługi w ramach autobusowej komunikacji miejskiej.

Badania były prowadzone przede wszystkim wobec kierowców rozpoczynających pracę, jak i powracających do zajezdni. Kierowcy kontrolowani byli także podczas postojów na pętlach. Sprawdzony został stan techniczny pojazdów i jego wyposażenie oraz uprawnienia kierującego i stan trzeźwości przewoźników.

Apelujemy do osób podróżujących środkami komunikacji publicznej, aby w przypadku podejrzenia, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu czy też lekceważenia przepisów ruchu drogowego, stwarzania zagrożenia na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Źródło: KPP Pabianice