PKK'99: Trzecie miejsce kadetów na turnieju w Tarnowie

70498456_2377422429020056_6878636080141172736_n-001

Dwa zwycięstwa w czterech meczach to bilans podopiecznych trenera Adama Jurgi w pierwszym turnieju sparingowym rozegranym w sezonie 2019/2020. Gospodarzem turnieju był Tarnów.

W pierwszym meczu turnieju , z Sokołem Łańcut odnieśliśmy zwycięstwo 87:78 po bardzo emocjonującym pojedynku. W pierwszej połowie, my lekko prowadIliśmy. Po przerwie raz my byliśmy z przodu, raz przeciwnik. Zachowaliśmy jednak więcej zimnej krwi w czwartej kwarcie dzięki czemu wygraliśmy.

Przegrana z Regisem Wieliczka 57:80. Od początku do końca przeciwnik narzucił nam swój agresywny styl gry, któremu nie umieliśmy się przeciwstawić w pierwszej połowie. W drugiej zaczęliśmy bić się wręcz z silniejszymi przeciwnikami dzięki czemu mecz był bardziej wyrównany.

Wygrliśmy z Tychami 86:40, co kwartę powiększając przewagę o około 10 pkt. W drugim meczu, w którym zwycięstwo mogło zapewnić nam drugie miejsce walczyliśmy cały mecz na równi z Tarnowem. Niestety końcówka należała do gospodarzy. Przegraliśmy 71:78.

Najlepszym strzelcem zespołu był Maciek Szewczyk (śr. 14,75 pkt/mecz)
Najlepszym zawodnikiem drużyny wybrany został Kacper Moczkowski.

Cały zespół grał z bardzo dużym zaangażowaniem i dużym poświęceniem. Z meczu na mecz graliśmy lepiej i bardziej zespołowo. Mamy nową drużynę, zaszło kilka zmian w składzie, więc ten turniej był dla nas czasem na zgranie i szukanie swojej tożsamości jako drużyna. Chcemy być Tygrysami w sezonie 2019/2022. W ten weekend zrobiliśmy w tym celu cztery ważne kroki !