wersja testowa serwisu

Pijani kierowcy sprawcami kolizji. Pabianiccy kierowcy mieli w weekend sporo pracy!

policja-alkomat_mat.policji
Policja

Podczas minionego weekendu pabianiccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. W dwóch przypadkach osoby posiadały obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w sobotę, 17 lipca. Około 14.00 w Okołowicach (gmina Pabianice), doszło do kolizji drogowej. Kiedy policjanci dojechali na miejsce okazało się, że sprawca wykroczenia, kierujący citroenem berlingo był pijany. 

- 34- letni obywatel ukrainy miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Już następnego dnia kolejni zatrzymani nietrzeźwi zostali wyeliminowani z ruchu. W sobotę, 18 lipca tuż po 16.00 we Wrzacej (gmina Lutomiersk) funkcjonariusze zatrzymali kierowcę osobowego volswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość. To nie jedyne przewinienie 25-letniego mieszkańca powiatu łaskiego. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu a badanie wykazało, że jest w stanie po jego użyciu - informują pabianiccy policjanci.

Dodatkowo młody kierowca posiada dwa obowiązujące sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Jeszcze tego samego dnia po 22.00 mundurowi otrzymali także zgłoszenie o zniszczeniu dwóch pojazdów zaparkowanych w centrum miasta. 

- Według relacji świadków kierująca fordem ka, jadąc ulicą Wajsówny uderzyła w tył zaparkowanego na poboczu opla a ten siłą w poprzedzający pojazd saab. Kierująca odjechała z miejsca kolizji. Już kilka minut od zdarzenia była w rękach stróżów prawa. 63-letnia pabianiczanka była pijana. Miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a także posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - dodają funkcjonariusze. 

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara 5 lat więzienia.

Rząd zamierza znacząco zaostrzyć kary między innymi dla kierujących na podwójnym gazie. Szczegóły w TYM ARTYKULE.