"Panie Doktorze! Będzie nam Pana brakowało…" Personel PCM żegna dr. Wiktora Kępę, który zmarł podczas lekarskiego dyżuru

wiktor-kepa
PCM

Tragiczne informacje ze szpitala Pabianickiego Centrum Medycznego, podczas pełnienia dyżur zmarł 40-letni lekarz. Urolog, dr. n. med. Wiktor Kępa odszedł w nocy 30 listopada, został znaleziony w pokoju lekarskim oddziału urologicznego. Niestety pomimo podjęcia próby reanimacji życia młodego lekarza nie udało się uratować. 

W związku z nagłym zgonem lekarza w placówce przeprowadzono prokuratorskie oględziny, podczas których nie ujawniono śladów i obrażeń, które mogłyby wskazywać na przestępcze działanie innych osób. 

- Otrzymaliśmy sygnał od policji, którą powiadomiła dyrekcja szpitala, że doszło do nagłego zgonu lekarza. Jest to lekarz, który minionej nocy pełnił dyżur na jednym z oddziałów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nad ranem istniała potrzeba podjęcia działań medycznych, mężczyzna był w tym czasie w pokoju lekarskim, próbowano się z nim skontaktować, te próby były bezskuteczne. Po wejściu do pokoju okazało się, że lekarz nie żyje - przekazał na antenie tvn24 Krzysztof Kopania.

Okoliczności tragicznego zdarzenia ma wyjaśnić prokuratorskie postępowanie, jak podkreślają śledczy kluczowym czynnikiem w sprawie będą wyniki sądowo - lekarskiej sekcji zwłok. 

W piątek, 1 grudnia swojego Kolegę pożegnał zespół Pabianickiego Centrum Medycznego, który wydał w sprawie tragicznej śmierci komunikat. Czytamy w nim:  

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 30 listopada 2023 roku odszedł od nas wspaniały Kolega i znakomity Lekarz – dr n. med. Wiktor Kępa. Miał 40 lat. Dla Pabianickiego Centrum Medycznego i wszystkich, którzy Go znali to niepowetowana strata.

Doktor Wiktor Kępa związał się z naszym szpitalem w 2010 roku. Staż i rezydenturę odbył na oddziale urologicznym i tutaj też pracował. Był wielkim pasjonatem swojego zawodu - interesowało go wszystko, co wiązało się z urologią.

Pacjenci oraz współpracownicy cenili Go jako świetnego specjalistę i bardzo lubili – za życzliwość, cierpliwość, umiejętność rozmowy i podejście do drugiego człowieka.

Panie Doktorze! Będzie nam Pana brakowało…

Rodzinie Zmarłego, przyjaciołom i znajomym Zarząd, Rada Nadzorcza oraz pracownicy Pabianickiego Centrum Medycznego składają najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia.