Pabianiczanie z Azymutu z medalami Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację

Pabianiczanie z Azymutu z medalami Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację
UKS Azymut

W miniony weekend zawodnicy UKS Azymut udali się do Puszczy Bukowej w okolicy Szczecina, aby zmierzyć się z trudami biegu klasycznego i sztafetowego w pierwszych tegorocznych Mistrzostwach Polski w Biegu na Orientację.

Rywalizacja na dystansie klasycznym, zwanym królewskim, przebiegała na wymagających trasach z dużymi przewyższeniami terenu. Na starcie stanęło 24 naszych reprezentantów z aspiracjami na jak najlepsze wyniki. Najlepiej poradziła sobie nasza niezawodna Marysia Pabich (kat K35), której jako jedynej z naszych udało się wrócić ze Szczecina ze złotym medalem Mistrzostw Polski.

Kolejne medale wywalczyli panowie z kategorii M35 i M40, srebrne - Łukasz Gryzio i Tomasz Pabich, a brązowy Michał Łubis. Blisko podium w TOP 6 znalazła się Julia Krempińska, Kaja Młynarczyk i Franciszek Krempiński.

- W drugim dniu zawodów rywalizowaliśmy w biegu sztafetowym, w którym wystawiliśmy siedem sztafet. Największe aspiracje na złoto miała nasza sprawdzona sztafeta, biegająca w składzie: Maciej Sztranek, Oskar Wesołowski i Franciszek Krempiński. Chłopaki niestety tym razem musieli uznać wyższość sztafet z Wrocławia i Góry Kalwarii i zadowolić się brązowymi medalami. Srebro za to wywalczyli nasi mastersi w kategorii M105 Michał Łubis, Tomasz Tkaczuk i Łukasz Gryzio - przekazują członkowie klubu UKS Azymut Pabianice.

Wklej tutaj kod osadzenia...