Najważniejsze wideo w epa24

To jedyny taki sprzęt w województwie! Pabianickie Centrum Medyczne pochwaliło się medycznym cackiem i wyremontowaną pracownią [Foto]

449783988_1004605241665711_6241576234645742531__20240705-085233_1
PCM

Lekarze Pabianickiego Centrum medycznego mają powody do radości. Placówka jako pierwsza w województwie i jedna z czterech w Polsce może się poszczycić supernowoczesnym endoultrasonografem. Sprzęt zakupiony przez PCM będzie pracować w Centrum Gastroenterologii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej. 

Jak zaznaczają pracownicy Pabianickiego Centrum Medycznego, supernowoczesny endoultrasonograf umożliwia lekarzom jeszcze lepszą diagnostykę i leczenie pacjentów z chorobami układu pokarmowego. 

Koszt endoultrasonografu przekroczył 1 mln zł, z czego prawie 360 tys. zł pochodziło z balu charytatywnego, zorganizowanego przez fundację „My kochamy Pabianice", kierowaną przez Pana Andrzeja Furmana. Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy!

Jak dodaje zespół PCMu, na sprzętowych zakupach się nie skończyło. W środę 3 lipca uroczyście oddano także do użytku nową pracownię radiologii zabiegowej i endosonografii, gdzie będzie można wykonywać zabiegi endoskopowe we wszystkich możliwych zakresach, np. dróg żółciowych, dróg trzustkowych i wątroby.

- Taką salę, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę jej wyposażenie, chciałaby mieć zapewne niejedna placówka medyczna. Trwający kilka miesięcy remont pracowni pochłonął ponad 500 tys. zł - zaznaczają nie kryjąc dumy pracownicy PCM.

Przecięcia wstęgi dokonali Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic, dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes PCM oraz Dariusz Fisiak, kierownik Pabianickiego Centrum Gastroenterologii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej.Ponadto w uroczystości udział wzięli parlamentarzyści i samorządowcy. J

Wklej tutaj kod osadzenia...